Omschrijving
Ben en Mina zijn al jaren gelukkig samen. Hij is illustrator en zij runt een cadeauwinkel. Ze dromen van een kind. Die droom wordt doorprikt als blijkt dat ze niet vanzelf kinderen kunnen krijgen. Ze starten een vruchtbaarheidstraject dat hun leven op zijn kop zet. Terwijl Mina haar cadeauwinkel uit het oog verliest door de zware behandeling, vlucht Ben in een fantasiewereld van klei. Hoever willen ze gaan om hun kinderwens te vervullen? Benjamin Leroy (°Pelt, 1980) maakt furore met kinderboeken als Plasman, Suzie Ruzie en De Blauwen tegen de Rooien. Met Een kind van klei vertelt hij een gevoelig en taboedoorbrekend verhaal over vruchtbaarheidsproblemen. Tegelijk is Een kind van klei een ode aan de fantasie, de vriendschap en natuurlijk ook… de liefde!
Reviews
Gemiddelde score 5 / 5
EEN KIND VAN KLEI (Benjamin Leroy) 2024
Zaadcellen a.u.b.
Ben en Mina willen aan een gezinnetje beginnen. Maar dat lukt niet bij iedereen even vlot. In de cadeauwinkel van Mina krijgt ze te horen: "Het kaartje is voor mijn dochter. Ze wordt binnenkort mama." Ja, andere mensen zijn fier. Ze worden mama, papa, oma, opa! Ook vrienden Pieter en Mara verwachten een kindje. "Oh, ik ben zo blij voor jullie..." Echt?
Kiezen voor een vruchtbaarheidstraject dan maar: een icsi-behandeling (intracytoplasmatische sperma-injectie). De hoop groeit... en stort in elkaar... keer op keer. Mentaal een serieuze boterham dus! Illustrator Ben ontwerpt ondertussen een wereld van klei. Ouders van klei boetseren er hun kindjes. Maar ook daar gaat het niet van een leien dakje. Dan schrijft ook Mina een stukje voor het verhaal van klei. Op die manier wordt er terug echt gepraat tussen het koppel.
En dan toch... Mon wordt geboren. Gaan we voor een tweede dan maar? Mina heeft het gevoel dat Ben (inderdaad, Benjamin Leroy zelf) al vergeten is hoe moeilijk dit proces was. "Een wonder kan je niet herhalen." Dit verhaal is echt doorleefd, hoop en teleurstelling wisselen elkaar af. We worden emotioneel geraakt! Er vallen ook leuke details tussen de hoopjes klei te ontdekken. Benjamin Leroy heet in het verhaal Ben De Coninck en in het huisje van de oude, wijze vrouw in de kleiwereld herkennen wij een trullo, een kalkstenen huisje in Alberobello (Puglia). Deze strip verdient een recensie van klei!
win een cadeaubon ter waarde van €5 Schrijf een review