De Drie Reizen van Lena integraal 1-2-3

De Drie Reizen van Lena integraal

Nummer 1-2-3
Cover Hardcover
Taal NL
Uitgeverij Saga Uitgaven
Collectie De Drie Reizen van Lena integraal
Pagina's 208
Verschijningsdatum 19-06-2026
Pre-order: 19 juni 2026 Stripweb prijs: 39,95
De Drie Reizen van Lena integraal beschikbaar vanaf 19 juni

Laat uw e-mailadres achter en ontvang een mailtje van zodra deze beschikbaar is!

Omschrijving

Saga Uitgaven gaf vorig jaar het eerste tijdperk van de historische reeks De 7 Levens van de Sperwer van André Juillard en Patrick Cothias uit in twee integrales en in maart 2026 kwam Wuivende Veder als tweede tijdperk als een integrale uit. Volgend jaar mag je een complete heruitgave van Roodmasker verwachten, maar eerst verschijnt deze compleet andere integrale met werk van Juillard. De Drie Reizen van Lena bundelt namelijk de drie verhalen van de spionagereeks Lena die Juillard heeft getekend op scenario van Pierre Christin, bekend van de sf-reeks Ravian. 

Beide heren overleden in 2024. De integrale eert hun beider werk en hoe hun wens om met elkaar te kunnen werken werkelijkheid werd, weliswaar met obstakels als beschikbare tijd. De delen 1 en 2 verschenen oorspronkelijk in 2006 en 2009 bij Dargaud en raakten pas in 2020 vertaald in een gebundelde uitvoering van beide delen. Net te vroeg, want later dat jaar verscheen in het Frans een derde album dat niet meer vertaald raakte. Het zal voor het eerst te lezen zijn in het Nederlands in de 208 pagina's tellende integrale van Saga Uitgaven die 39,95 euro zal kosten. Bovendien is speciaal voor die uitgave een rijkelijk geïllustreerd dossier samengesteld van een veertigtal pagina's waarvan de helft een grafisch katern vol met schetsen, voorstudies, storyboardvoorbeelden en illustraties. Het inleidend dossier is dan weer verrijkt met reproducties van ex librissen, posters, diverse tekeningen, coverstudies en meer. De eerste twee verhalen zijn opnieuw geletterd en waar nodig gecorrigeerd of opnieuw vertaald.

Voor wie Lena nog niet kent, volgt hier een voorstelling. Ze is een vrouw met een duister verleden die de wereld rondreist voor even mysterieuze missies. Tijdens haar reis volgen we haar naar Berlijn, Boedapest, langs de oevers van de Donau, Oekraïne, Odessa, Kiev, Turkije, Syrië, Khartoem, Buenos Aires, Dubai en Canada. Nadat ze haar gezin verloor, kreeg ze op een dag een voorstel van de Franse geheime dienst om spionageactiviteiten uit te voeren. 

In de eerste twee delen infiltreert ze in terroristische groeperingen die aanslagen voorbereiden. In deel 1 staat nog een klassieke confrontatie tussen Oost en West centraal. In deel 2 komt de opkomst van fundamentele islamitische ideologie en terrorisme centraal. Lena leidt als infiltrant zelfs mee enkele moslimmeisjes op die een aanslag in Parijs moeten uitvoeren. In het derde avontuur staat ze aan het hoofd van de dienstverlening om een geheime diplomatieke missie van internationale grootmachten in goede banen te leiden. Terwijl er wordt gebakkeleid over het hertekenen van een stukje grondgebied in het Midden-Oosten wordt er een diplomaat vervangen nadat zijn voorganger in een onopgehelderd ongeluk is omgekomen. Lena voert in het geheim een onderzoek.

Pierre Christin was een globetrotter die uit eerste hand over de plekken kon schrijven die hij had bezocht. In de stripklassiekers De Falangisten van de Zwarte Orde en De Jacht, beide getekend door Enki Bilal, raakte hij al gelijkaardige (politieke) thema's aan. Met Lena wou hij de vinger aan de pols houden van geopolitieke uit­dagingen. De jongste ontwikkelingen op wereldvlak maken de verhalen in Lena weer actueel. Het dossier gaat grondig in op zijn bedoelingen, de totstandkoming van de verhalen en waar Juillard heeft ingegrepen om het ook grafisch boeiend te kunnen houden.