Chinaman - Integraal 3

Chinaman - Integraal 3

Nummer 3
Cover Hardcover
Taal NL
Tekenaars TaDuc
Uitgeverij Dupuis
ISBN nummer 9789031438976
Pagina's 48
Verschijningsdatum 10-02-2021
Niet bestelbaar Stripweb prijs: 25,99
Jammer, Chinaman - Integraal 3 is tijdelijk niet beschikbaar.

Laat uw e-mailadres achter en ontvang een mailtje van zodra deze beschikbaar is!

Omschrijving

Deel 3 van 3! 'Chinaman' is het verhaal van Chen Long Anh, een Chinese huurling die in de jaren vijftig van de negentiende eeuw in San Francisco aan wal stapt, in het kielzog van zijn meester Wu Feï, heer van de Chinese triaden. Hij lijkt in niets op de armzalige koelies die hun geluk in de Nieuwe Wereld komen beproeven, maar zal zich net als zij wel onlosmakelijk verbonden gaan voelen met dit land, waar alles nog moet worden opgebouwd. Door zijn meester te doden die hem verraden heeft, snijdt hij elke kans op een terugkeer af. Hij staat nu alleen. In zijn overmoed kiest hij voor een nieuwe naam, John Chinaman, de laatdunkende bijnaam van de blanken voor de Chinezen, en begint dit ontluikende continent te verkennen. Zo ontdekt hij de barre omstandigheden waarin zijn soortgenoten moeten leven en schept, door in hun conflicten met de blanken geregeld tussenbeide te komen, zijn eigen legende.

Reviews

Gemiddelde score 5 / 5
Score:
5/5
Door: Chris Huybrechts op 19 juli 2024

CHINAMAN (Taduc/Le Tendre) 1998-2021

Met alle Chinezen, maar niet met... Chinaman

Deze symbiose tussen western en oosterse vechtsporten noemen we best 'eastern'. Tekenaar Taduc schotelt ons de weidsheid van de prachtige natuur voor. Californië is de 'Gum Shan' (Berg van Goud). Je hoeft er het goud maar op te rapen, een waar paradijs. Maar allereerst dienen deze avonturiers hun ticket al terug te betalen. Vele Chinezen werken aan de 'ijzeren rivier'. Op het beroep van 'mandmannen' kan je moeilijk jaloers zijn. Nu weten we tenminste wel wat een 'Bonanza' betekent. De uitsluitingswet bewijst dat de Amerikanen niet fier moeten zijn op hun politieke verleden. Wat een overduidelijk racisme!

Chinaman geraakt in de ban van de vrijheid. Hij heeft het juk der triaden afgeworpen en begint een nieuwe wereld te ontdekken.
Door het voortdurend terugkerende geweld blijft de verrassende relatie van Chinaman (Chen Long Anh) met schooljuffrouw Ada dan ook niet duren. Ze verlaat hem terwijl ze zwanger is. Chinaman is hiervan niet op de hoogte. Chinaman komt via een vermeende kidnapping in de gevangenis terecht en wordt gedwongen in de Amerikaanse Burgeroorlog te vechten. De trauma's die hij daar oploopt, probeert hij te vergeten met opium. Een 'cold turkey' moet de oplossing bieden.

Olivier Taduc (Takuan, Witte Klauw) en Serge Le Tendre (Golias,Taï-Dor, Op zoek naar de Tijdvogel) sluiten enig mooi af met een prachtige coda, waarin de tijger terug ontwaakt. De mannen van het beruchte detectivebureau Pinkerton krijgen onverwachte hulp, maar zullen ongetwijfeld niet alle details in hun verslagen vermelden. Kijk in deze epiloog ook even op pagina 28 waar collega-tekenaars Ralph Meyer en Steve Cuzor begraven liggen op het kerkhof. Een leuke knipoog!

Schrijf een review &
win een cadeaubon ter waarde van €5
Schrijf een review