De avonturen van Kapitein Rob (Personalia) 19

Het goud van de “Groene Slang”

Nummer 19
Cover Hardcover
Taal NL
Scenarist Kuhn Pieter
Tekenaars Kuhn Pieter
Inkleuring Zwart-Wit
Collectie De avonturen van Kapitein Rob (Personalia)
Pagina's 80
Trefwoorden Avontuur, kapitein
Verschijningsdatum 27-02-2026
1-5 werkdagen Stripweb prijs: 17,50

Omschrijving

Kapitein Rob deel 19 - Het goud van de “Groene Slang”

 

Twee oude bekenden schieten Kapitein Rob in dit avontuur te hulp: Marga en Willy. Marga leest het scheepsjournaal van de beroemde zeerover Peer de Schuymer en wil zijn verhaal graag verfilmen. Rob gaat schoorvoetend akkoord. Maar een film maken blijkt nog niet zo eenvoudig, vooral omdat de concurrerende filmproducer Báràsz de productie van ‘Het goud van de ‘Groene Slang’’ probeert te saboteren.

Peer laat de bemanning aan boord van de ‘Helhondt’ komen. Hij wil het schip dan als buit voor de Spanjaarden achterlaten, maar dat zal hen duur komen te staan. Peer geeft namelijk aan de matroos Krijn Spookoog opdracht naar de kruitkamer te gaan en daar in een van de kruitvaten een brandende kaars te plaatsen, zodat het schip onherroepelijk na ongeveer een uur zal worden opgeblazen.

 

Ter gelegenheid van 75 jaar Kapitein Rob verschijnen alle 73 delen van Kapitein Rob in het oorspronkelijke oblong formaat. Uniek aan deze complete uitgave is dat hiervoor de originele tekeningen van de tekenaar Pieter Kuhn worden gebruikt en geheel opnieuw worden gerasterd. Elke uitgave wordt genaaid gebonden uitgevoerd en bevat een speciaal gemaakte inleiding door Frank von Hebel, schrijver van het nieuwste deel van Kapitein Rob "De laatste reis van De Vrijheid", getekend door Fred de Heij.