Sarajevo-Tango 1

Sarajevo-Tango

Numéro 1
Couverture Softcover
Langue NL
Scénario Hermann
Dessin Hermann
Couleur Hermann
Éditeur Dupuis
Numéro ISBN 9789031417957
Nombre de pages 64
Date de parution 19-01-2010
Indisponible Prix BD Web: 9,99
Désolé, Sarajevo-Tango n'est temporairement pas disponible.

Laissez-nous votre adresse électronique. Un mail vous sera envoyé dès que le produit est disponible.

Description

In een postmodernistische oorlog als die van Bosnië kun je op twee plaatsen schuilen voor de ellende: in het leger, want vooral wie geen wapen draagt, wordt het slachtoffer, of in overheidsgebouwen die eigenaardig genoeg alleen getroffen worden als ze leeg staan. Te mijden: het kamp van de burgers. Zij raken elkaar kwijt, zoeken elkaar en vinden elkaar soms terug. Om dan samen te sterven. Onder de neonreclame ter verheerlijking van de reconstructiehebzucht. Kinderen blijken ook al geen goed gezelschap: alles wordt hen afgenomen, hun ouders, hun jeugd ... Een blauw konijn, hun vermoorde dromen.

Avis

Score moyen 5 / 5
Score:
5/5
Par: Chris Huybrechts le 09 septembre 2024

SARAJEVO-TANGO (Hermann) 1995

Machteloos

De Joegoslavische Burgeroorlog vond plaats tussen 1991 en 1999. Meerdere partijen maakten zich schuldig aan etnische zuiveringen. Door het beeld dat wij hier kregen te zien op televisie dachten wij dat het allemaal nog wel meeviel. Dat maakte auteur Hermann (Comanche, Jeremiah, Duke, Brigantus) razend. De machtigen der aarde (toen bijvoorbeeld Boutros Boutros-Ghali) beslisten om niets te doen. Vandaar dit bijtende politieke pamflet van Hermann. De Blauwhelmen krijgen dan ook opvallende smurfenhoedjes.

De tango uit de titel staat voor hoge VN-functionarissen uit 1938 die de tango dansten toen het Westen toeliet dat Hitler Tsjecho-Slowakije binnenviel. In 1992 doen ze dat nog eens over! "Even hebben we geloofd dat het Westen dit niet zou laten gebeuren..."

Huurling Svonko moet Maja, het dochtertje van Sylvia, uit deze hel weghalen. Daar heeft hij heel wat lef en geluk voor nodig. Wanneer Maja zijn gelukshanger aftrekt, krijgen we zowaar medelijden met deze ex-legionair.

Donnez votre avis &
tentez de gagner un chèque cadeau d'une valeur de €5
Rédiger un avis