Edelweiss

Edelweiss HC PAKKET 1-3

Couverture Hardcover
Langue NL
Scénario Yann
Éditeur Silvester
Numéro ISBN 9789463067928
Nombre de pages 96
Age 14+
Mots clés luchtvaart, piloten
Date de parution 27-05-2024
Dispo. sous 1-5 jours Prix BD Web: 57,95

Description

Edelweiss is een Eerste Wereldoorlog-avontuur van topduo Yann en Romain Hugault (Angel Wings, De Nachtuil). Dit voordeelpakket bevat 3 hardcovers: 1 - Heksen van de nacht 2 - Kameraad Lilya 3 - Wulf Lilya Eerste Wereldoorlog 1917: boven de loopgraven van de slagvelden in Noord-Frankrijk en Vlaanderen, waar wanhopige fransozen en gedesillusioneerde punthelmen elkaar in de modder afslachten, creëren Franse en Duitse vliegers iets geheel nieuws. Ze vechten boven de linies genadeloze duels in de lucht uit, elke dag weer. En telkens is er maar één uitkomst: de ene piloot overleeft het, de andere is dood. Op een dag verschijnt er aan de hemel een Duits toestel, een Albatros, een dubbeldekker met een fraaie edelweiss op de bovenste vleugel. De piloot met de edelweiss, zoals hij direct al genoemd wordt, zaait dood en verderf in het Ooievaareskader, het elite-eskader van de piepjonge Franse luchtmacht. Waarom schrikt de onverschrokken toppiloot Henri Castillac, door iedereen erkend als een van de besten in het luchtgevecht, wanneer de piloot met de edelweiss zich in de strijd mengt? Heeft het misschien iets te maken met het akelige geheim dat Henri en zijn broer Alphonse met elkaar delen? En waarom is Alphonse, net als zijn broer een eersteklas piloot, de luchtmacht uit gegooid? En trouwens, wat is er nu eigenlijk jaren eerder gebeurd bij de Alma-brug in Parijs, tijdens die spectaculaire overstromingen van de Seine in januari 1910?

Découvrez aussi Voir la série entière
Prix BD Web: 9,95
Disponible de suite
Prix BD Web: 19,95
Disponible de suite
Prix BD Web: 19,95
Disponible de suite
Prix BD Web: 79,95
Dispo. sous 1-5 jours
Prix BD Web: 25,95
Disponible de suite
Prix BD Web: 9,95
Dispo. sous 1-5 jours
Prix BD Web: 24,95
Disponible de suite

Avis

Score moyen 5 / 5
Score:
5/5
Par: Chris Huybrechts le 21 août 2024

EDELWEISS (Hugault/Yann) 2012-2013

Piloten hebben heel wat succes bij de vrouwtjes. Aan elke vinger één. Wat wil je? Met zo'n gevaarlijke job willen ze ten volle van het (korte) leven genieten. Is dat de reden dat ace piloot Henri Castillac de man met het Edelweiss motief liever uit de weg gaat? Dat wordt niet gepikt in het Ooievaar eskader (Escadrille des Cigognes), het elite eskader van de Franse luchtmacht. De tweelingbroer van Henri - Alphonse - is ook een toppiloot, maar zit nu in een tank. Wat een vernedering. De drie titels van deze reeks hebben allemaal namen van vrouwen: Valentine, Sidonie en Walburga. Dat zal de nodige problemen verklaren. Edelweiss piloot Erik wil een beslissend duel maar wie van de broers gaat het tegen hem opnemen? Het jachtvliegtuig Spad heeft bovendien een speciaal kanon. De loop van het kanon ligt centraal in de romp en komt uit in de tip van de propeller. Er komt wel te veel rook vrij in de cockpit. Dan moet je een tijdje wachten tot de rook opgetrokken is. Niet ideaal tijdens een luchtgevecht.
Walburga, een zigeunerin van Duitse afkomst en het liefje van Erik, wordt beschuldigd van diefstal van de juwelen van de moeder van Alphonse en Henri. Ze kan handlezen en voorspelt dat Henri zal omkomen tegen een 'vrouw van steen'. Alphonse wordt door haar profetie opgezadeld met watervrees. In het derde album worden alle losse eindjes prachtig afgerond. Dat het topduo Hugault (Boven de Wolken; Angel Wings) en Yann (Berentand; De Nachtuil) nog lang mogen samenwerken. En Walburga mag gerust mijn hand ook eens komen lezen hoor!

Donnez votre avis &
tentez de gagner un chèque cadeau d'une valeur de €5
Rédiger un avis